صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اخبار
کتابخانه
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
معرفی
ورود
پنجمین جلسه انجمن آغاجاری

پنجمین جلسه انجمن آغاجاری

پنجمین جلسه انجمن آغاجاری
با هدف تشریح تفاهم نامه های نهاد کتابخانه های عمومی؛ پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آغاجاری برگزار شد پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آغاجاری با حضور فرماندار آغاجاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی و دیگر اعضای انجمن این شهرستان و با هدف تشریح تفاهم نامه های نهاد کتابخانه های عمومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آغاجاری با حضور محمد پاکدل، فرماندار آغاجاری، حنا ربیعی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر اعضای انجمن  با هدف تشریح تفاهم نامه های نهاد کتابخانه های عمومی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه محمد پاکدل، فرماندار آغاجاری درباره اهمیت مطالعه در کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد: عدم مطالعه توسط مردم یکی از عوامل بروز آسیب های اجتماعی است و بایستی تلاش نماییم با فرهنگ سازی مناسب زمینه سوق دادن افراد جامعه به سمت کتاب و کتابخوانی را فراهم کنیم که این امر قطعاً منجر به کاهش آسیب های اجتماعی می شود .

فرماندار آغاجاری با اشاره به کاهش سرانه مطالعه گفت: کتابخوانی موجب افزایش دانش و آگاهی شده و افرادی که سطح علمی بالاتری دارند در برخورد با مشکلات جهت برون رفت از مسائل ، یک برنامه ریزی مدون و دقیق را طراحی خواهند کرد .

وی گفت: خانواده و جامعه در الگو سازی فرهنگ مطالعه و ترویج کتابخوانی نقش بسیار موثری دارند و از آنجایی که دانش آموزان مهمترین جامعه هدف کتابخوانی هستند بایستی ارتباط و تعامل بیشتری بین  کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش برقرار شود .

پاکدل برنامه ریزی را عامل موفقیت دانست و گفت: تنها با برنامه ریزی هدفمند است که زمینه های توسعه در محورهای مختلف فرهنگی ، آموزشی ، اجتماعی و غیره حاصل می شود.

در ادامه  رئیس اداره کتابخانه های عمومی آغاجاری به تشریح تفاهم نامه های ملی و محلی منعقد شده ما بین نهاد کتابخانه های عمومی و سایر دستگاه های اجرایی شهرستان از قبیل نیروی انتظامی ، بهزیستی ، بنیاد علمی آموزی قلم چی و ... پرداختند و هدف از این تفاهم نامه ها را فراهم سازی بسترهای لازم به منظور همکاری دیگر ادارات در ترویج فرهنگ مطالعه . کتابخوانی بیان کرد.