فهرست

شهرستان خوانسار

در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی خوانسار مطرح شد؛ راه اندازی کیوسک کتاب با همکاری دستگاهها و نهادهای فرهنگی شهرستان فرماندار خوانسار در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت: راه اندازی کیوسک کتاب با هدف ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای گروه سنی کودک و نوجوان با همکاری دستگاهها و نهادهای فرهنگی شهرستان الزامی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خوانسار در سال جاری به ریاست عباسعلی علی خاصی، فرماندار و با حضور حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان؛ هادی بیاتی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مهدی احمدی، شهردار شهر خوانسار؛ عبدالخالق شریعتی، رئیس شورای اسلامی شهر خوانسار؛ پوریا خوش آبی، بخشدار بخش مرکزی؛ عزیزه زارعی فر، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی و سایر اعضای انجمن در فرمانداری خوانسار برگزار شد.

علی خاصی، فرماندار شهرستان خوانسار ضمن گرامیداشت روز مباهله و با تأکید بر اهمیت مطالعه و نقش آن در دوران کودکی گفت: عادت به مطالعه امری اکتسابی است و باید انگیزه و رغبت به مطالعه را در کودکان ایجاد کرد.

وی ادامه داد: راه اندازی کیوسک کتاب با هدف ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای گروه سنی کودک و نوجوان با همکاری و ارتباط موثر فرهنگی با دستگاه های اجرایی و فرهنگی شهرستان الزامی است.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان نیز با بیان اینکه که هیأت های اندیشه ورزی در ذیل انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تشکیل می شود، تصریح کرد: شناسایی، توصیف و ارزیابی دقیق مسائل مورد نظر در کتابخانه های عمومی و تبدیل ایده های کلی و پیشنهادهای خام به برنامه های قابل اجرا در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از وظایف هيأت های اندیشه ورزی در هر شهر می باشد.

وی با تأکید بر اهمیت کتابخوانی در خانواده ها گفت: اگر بخواهیم جامعه را کتابخوان کنیم باید از خانواده ها شروع کنیم. بایستی برنامه ریزی به نحوی انجام شود که خانواده ها به عضویت کتابخانه ها درآیند و ارتباطی دوطرفه با خانواده ها شکل گیرد.

عزیزه زارعی فر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی خوانسار نیز ضمن تشکر از اعضای حاضر در جلسه به ارائه گزارشی از روند اجراي مصوبات جلسه پیشین و همچنین فعالیت و اقدامات فرهنگی کتابخانه های عمومی این شهرستان پرداخت.