فهرست

شهرستان نطنز

با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی انجام شد؛ دیدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز با مسئولان شهر رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز در دیدار با مسئولان شهر، بر لزوم رفع مشکلات و بهبود خدمات کتابخانه‌های عمومی شهرستان تاکید کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره  کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز، اعظم ذبیحی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز با هدف بررسی وضعیت و حل مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان در دیدارهایی جداگانه با مسئولان شهری، بر لزوم رفع مشکلات و بهبود خدمات کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز تاکید کرد.

دیدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز با فرماندار

اعظم ذبیحی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز با حضور در فرمانداری نطنز با رمضانعلی فردوسی، فرماندار شهرستان نطنز دیدار و گفتگو کرد.

ذبیحی در این دیدار اظهار داشت: رسالت کتابخانه‌های عمومی ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه است. برای دستیابی به این مهم، کتابخانه های عمومی نیازمند همکاری و همیاری تمام ارگان ها، ادارات و نهادها هستند. برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان، در تمام زمینه ها، همکاری و همیاری تمام مسئولان نیاز است و این حمایت مسئولان شهرستان لازمه رسیدن به اهداف و ارائه خدمات بهتر در کتابخانه‌های عمومی است.

رمضانعلی فردوسی، فرماندار نطنز نیز در این دیدار به نقش کتاب و کتابخوانی در توسعه و پیشرفت جوامع اشاره کرد و گفت: گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی قطعا در راستای توسعه اخلاق و فضیلت در جامعه خواهد بود و نقش انکار ناپذیری در توسعه و پیشرفت جوامع دارد.

فردوسی در ادامه به نقش کتاب و مطالعه در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: هر میزان از توجه به کتاب کاسته شود، مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی بیشتر می‌شود.

وی افزود: متاسفانه گوشی‌های هوشمند و فضای مجازی، استقبال و اشتیاق کودکان و نوجوانان را به کتاب و کتابخوانی کاهش داده است. این مساله نیاز به مدیریت و تمهیدات موثرتری از سوی کتابخانه‌ها دارد و در این زمینه مجموعه فرمانداری و دستگاه‌های مسئول، همکاری لازم با کتابخانه‌ها را خواهند داشت.

دیدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز با شهردار

اعظم ذبیحی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز با محمد اطیابی، شهردار نطنز دیدار و گفتگو کرد.

ذبیحی ضمن تبریک انتصاب شهردار جدید با ارائه گزارشی از فعالیت‌های اداره متبوع خود، به معرفی کتابخانه‌های عمومی شهرستان و همچنین اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان نطنز پرداخت.

ذبیحی اظهار امیدواری کرد کتابخانه‌ها و شهرداری بتوانند برای بهتر شدن وضعیت کتابخانه‌ها از لحاظ تجهیزات و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، تعامل بیشتری با هم داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم پرداخت سهم نیم درصد از درآمد شهرداری به حساب کتابخانه‌های عمومی گفت: پرداخت به موقع سهم قانونی نیم درصد کتابخانه های عمومی شهرستان می تواند بخشی از مشکلات و کمبودهای موجود را مرتفع کند.

محمد اطیابی، شهردار نطنز ضمن تشکر از خدمات کتابخانه‌ها به عنوان یکی از ستون‌های مهم فرهنگ و تربیت در خصوص توسعه کتابخانه‌ها و فرهنگ کتابخوانی قول مساعد داد.

وی افزود: رفع موانع و مشکلاتی که کتابخانه‌ها با آن مواجه هستند اعم از مشکلات مربوط به فضای کتابخانه و تجهیزات آن در جلسات ویژه‌ای بررسی و در دستور کار قرار خواهد گرفت.

کلمات کليدي
دیدار با شهردار, دیدار با فرماندار, دیدار با مسئولان شهری, بررسی وضعیت کتابخانه, نیم درصد, کتابخانه‌های عمومی نطنز