فهرست

شهرستان نطنز

با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی نطنز انجام شد؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از کتابخانه عمومی نطنز بازدید کرد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی نطنز از کتابخانه عمومی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره  کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز، حجت‌الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان؛ محمد آوینی‌نژاد، رئیس حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان؛ عباس جهانبانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی نطنز بازدید کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در این بازدید شهرستان نطنز را شهرستانی با ظرفیت‌های بالای فرهنگی، هنری، قرآنی دانست که با وجود هنرمندان، فرهیختگان و اساتید در حوزه های مختلف همیشه زبانزد بوده و ضروری است در راستای اعتلای فرهنگ و هنر این شهرستان به صورت جهادی فعالیت کرد.

در این بازدید معتمدی از نحوه فعالیت کتابخانه‌ها و چگونگی ارائه خدمات به مراجعان در شرایط کرونایی اطلاع یافت و ترویج فرهنگ مطالعه را امری مهم دانست.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی یک خانواده هستند بر لزوم تعامل بیشتر این دو نهاد تاکید کرد.

اعظم ذبیحی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز نیز در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های اداره متبوع خود، بیان کرد: در سال جاری به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی اجباری کتابخانه‌ها در چند بازه زمانی، کتابداران شهرستان فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی خود را به صورت جدی در فضای مجازی استمرار بخشیدند و شاهد اتفاقات مثبتی در این بخش بودیم.

ذبیحی اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی نظیر نشست‌های کتاب‌خوان، جلسات معرفی کتاب، مسابقات و ... را  از دیگر فعالیت‌های کتابداران برای جذب اعضا برشمرد.