فهرست

شهرستان مباركه

در آخرین ماه از فصل بهار؛ فعالیت های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه های عمومی شهرستان مبارکه برگزار شد برنامه ها و فعالیت هاي متنوع فرهنگي در آخرین ماه از فصل بهار، به همت كتابخانه هاي عمومي شهرستان مبارکه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، برنامه ها و فعالیت های متنوع ترویجی و فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان مبارکه برگزار شد.

برگزاری نشست روايت حماسه و خاطره‌ گويي نشست روایتگری حماسه فتح و اجرای سرود سلام فرمانده در كتابخانه عمومي مهدي موعود(عج) ديزيچه
در این نشست که با روايتگري رضا اكبري از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برگزار شد، خاطراتي از جنگ و دفاع از ميهن و جايگاه و منزلت شهدا نقل شد.
در حاشیه این مراسم سرود «سلام فرمانده» توسط دانش آموزان دبستان دخترانه صفورا اجرا شد.
گفتني است، شهر ديزيچه 122 شهيد تقديم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است كه 17 نفر از اين شهيدان از كارمندان كارخانه سيمان سپاهان بودند.

دیدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی با رئیس آموزش و پرورش شهرستان مبارکه
رضا ملکی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مبارکه در راستای افزایش همکاری های فرهنگی و استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با یعقوب جباری، رئیس آموزش و پرورش مبارکه دیدار و گفتگو کرد.


برگزاری كارگاه آسيب هاي اجتماعي با رویکرد پيشگيري از اعتياد در كتابخانه عمومی ولايت زيباشهر
این کارگاه با پاسخ کارشناسی به پرسش «چگونه بفهميم فرزندمان در حال مصرف مواد مخدر است» به همت زهره شفيع زاده، مسئول كتابخانه و با همكاري پايگاه بسيج سميه شهر زيباشهر و امور فرهنگي شهرداري و با حضور چوپاني، كارشناس كلانتري زيباشهر حوزه مواد مخدر برگزار شد.
این كارگاه که به منظور آموزش و آگاهی زنان خانه دار برگزار شد، چوپاني، کارشناس حوزه مواد مخدر به بیان مطالبی درباره دلايل گرايش نوجوانان به اعتياد، علائم ظاهري و فيزيكي مصرف كنندگان، نقش خانواده ها در پيشگيري از اعتیاد فرزندان پرداخت.
گفتني است، این کارگاه با پرسش و پاسخ از سوي مادران پایان یافت.


برگزاری ویژه برنامه جشن « ولادت حضرت معصومه(س)» در كتابخانه اميرالمومنين(ع)
ویژه برنامه جشن « ولادت حضرت معصومه(س)» به مناسبت بزرگداشت روز دختر و با حضور اعضای دختر در کتابخانه عمومی امیر المومنین (ع) دیزیچه برگزار شد.
در این مراسم برنامه هایی همچون اجرای سرود و دکلمه، مسابقات مفرح، معماهاي قرآني، پرسش و پاسخ پيرامون زندگي حضرت فاطمه ي معصومه(س) و ... برگزار شد.
امان اللهي سخنران این ویژه برنامه ضمن تبريك ميلاد با سعادت حضرت معصومه(س) گفت: هدف از نامگذاري اين روز به نام روز دختر، الگو گرفتن دختران جامعه از ايشان در سبك زندگي و فضايل ديني است.
گفتني است، برنامه با تقديم هدیه به همه دختران شركت كننده و جوايز ويژه به برندگان مسابقات پایان یافت.