فهرست

شهرستان مباركه

در آستانه اربعين حسيني؛ ويژه برنامه حسينيه كتاب با محوريت كتاب «زيارت عاشورا» در مبارکه برگزار شد در آستانه اربعين حسيني و به منظور آشنايي بيشتر با آموزه هاي كربلا ويژه برنامه حسينيه كتاب با محوريت كتاب «زيارت عاشورا» نوشته سيدمهدي شجاعي به همت اداره كتابخانه هاي عمومی شهرستان مباركه و به ميزباني كتابخانه عمومی اميرالمومنين (ع) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان اصفهان، در آستانه اربعين حسيني و به منظور آشنايي بيشتر با آموزه هاي كربلا ويژه برنامه حسينيه كتاب با محوريت كتاب «زيارت عاشورا» نوشته سيدمهدي شجاعي به همت اداره كتابخانه هاي شهرستان مباركه و به ميزباني كتابخانه عمومی اميرالمومنين (ع) برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمين بخشايش ضمن معرفي اجمالي كتاب گفت: زيارت عاشورا زيارتنامه اي است كه شيعيان براي زيارت امام حسين (ع) و يارانش و يادآوري واقعه عاشورا به ويژه در روز عاشورا مي خوانند. با خواندن زيارت عاشورا پس از سلام بر امام حسين و خواندن دو ركعت نماز، هزار هزار گناه از مومن محو مي شود و هزار هزار درجه بالا مي رود.
حجت الاسلام و المسلمين بخشايش در ادامه تصريح كرد: كسي كه اين زيارت را بخواند در زمره كساني خواهد بود كه در ركاب امام حسين (ع) به شهادت رسيده و در درجات ايشان شريك مي شود.

وي خاطرنشان كرد: فراز «اللهم اجعل محياي محيا...» در زيارت عاشورا، حكايت از نوعي علاقه به دستيابي به سعادت دنيوي و اخروي است و آخرين عبارت زيارت عاشورا درخواست ثبات قدم در راه امام حسين و يارانش كه جان خود را براي او دادند از خداوند است.
روضه خوانی و مداحی توسط حجت الاسلام و المسلمین بخشایش، شعرخواني زينب دانش، قصه گويي فاطمه دانش و دكلمه خواني ثنا صادقي از اعضای فعال کتابخانه، از ديگر برنامه هاي اجرا شده در اين نشست بود.

گفتنی است، تقدير و اهداي جوايز به كودكان و نوجوانان اجرا كننده بخشهاي مختلف برنامه و همچنين اعضاي فعال كتابخانه پايان بخش این ویژه برنامه بود.