فهرست

شهرستان فريدون شهر

نماینده مردم شهرستان‌های بویین میاندشت، فریدونشهر، فریدن و چادگان در مجلس شورای اسلامی حمایت از ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی می‌تواند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی موثر باشد نشست هم انديشي روساي ادارات كتابخانه‌هاي عمومي با نماينده منتخب مردم شهرستان‌هاي بويين مياندشت، فريدونشهر، فريدن و چادگان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، نشست هم اندیشی روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی غرب استان اصفهان با حسین محمدصالحی، نماینده منتخب مردم شهرستان‌های بویین میاندشت، فریدونشهر، فریدن و چادگان در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی وضعیت و مشکلات کتابخانه‌های عمومی این چهار شهرستان در اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بویین میاندشت برگزار شد.

در این نشست با حضور حسین محمدصالحی، نماینده منتخب مردم شهرستان‌های بویین و میاندشت، فریدونشهر، فریدن و چادگان در مجلس شورای اسلامی؛ غلامحسین زالی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بویین میاندشت؛ غلامرضاجعفری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فریدن و فریدونشهر؛ شهرام شمگانی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان چادگان مسائل و مشکلات کتابخانه‌های این شهرستان ها مطرح و بررسی شد.

حسین محمدصالحی، نماینده منتخب شهرستان‌های بویین میاندشت، فریدونشهر، فریدن و چادگان با تأکید بر ضرورت توسعه و ترویج فعالیت‌های فرهنگی و کتابخوانی، گفت: حمایت از ترویج و نشر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی می‌تواند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و افزایش سرانه‌های فرهنگی موثر باشد.

وی ضمن تقدیر از پیگیری سرپرست اداره کل و رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان، بیان کرد: بنده هم به سهم خود کمک می کنم تا قدمی در جهت پیشرفت کتابخانه‌ها برداریم؛ زیرا مقوله فرهنگ و کتابخوانی امر بسیار مهمی است و باید از سوی مجلس شورای اسلامی مورد حمایت قرار گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه ادارات شهرستان ردیف اعتباری ندارند و امکان واریز منابع ملی به آن ها وجود ندارد در خصوص جذب اعتبارات تملک دارایی، گفت: با اعلام ردیف اعتبار نهاد و یا استان این امکان فراهم خواهد شد و سپس استان و یا نهاد این اعتبار را برای چهار شهرستان تخصیص خواهند داد.

واریز مبلغ 40 میلیارد ریال (هر شهرستان 10 میلیارد ریال) از منابع ملی و همچنین قول مساعدت و پیگیری برای تخصیص حداقل یک یا دو واحد اتوبوس جهت راه اندازی کتابخانه سیار در شهرستان‌های بویین میاندشت، فریدونشهر، فریدن و چادگان از مهم ترین مصوبات این نشست بود.

گفتنی است، در انتهای این نشست محمد صالحی از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی نبوت شهرستان بویین میاندشت بازدید کرد.