فهرست

اخبار برگزيده

به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان؛

نشست نقد و بررسی کتاب «آن بیست و سه نفر» برگزار شد

دومین برنامه از سلسله نشست‌های «باغ کاغذی» با موضوع نقد و بررسی کتاب «آن بیست و سه نفر» نوشته احمد یوسف‌زاده، به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره  کل کتابخانه‌های‌عمومی استان اصفهان، سلسله نشست‌های برخط کتب انتشارات سوره مهر با عنوان «باغ کاغذی» با موضوع نقد و بررسی کتاب «آن بیست و سه نفر» نوشته احمد یوسف‌زاده، با حضور مجازی نویسنده کتاب به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان برگزار شد. 

احمد یوسف‌زاده، نویسنده «آن بیست و سه نفر» در خصوص کتاب خود گفت: من داستان‌نویس هستم و طبیعی بود که خاطرات این کتاب را در قالب داستان بپرورانم و سعی کردم اصالت خاطره حفظ شود. در این کتاب همه چیز مستند است؛ اسامی، مکان‌ها افراد مشخص و واقعی هستند. حتی دیالوگ‌ها، دیالوگ‌هایی هستند که از طرف خود اشخاص ادا شدند و برای این‌که کار جذاب‌تر باشد و خواننده ترغیب به خواندن و مطالعه کتاب شود کتاب را به زبان داستان نوشتم.

 یوسف‌زاده درباره ملاقات با صدام گفت: شب اولی که اسیر شدیم و ما را به بصره بردند، صدام بعد از دیدن ما در تلویزیون از ما استفاده‌ تبلیغاتی کرد؛ مخصوصاً که در آن زمان نمی‌توانست عملیات بیت‌المقدّس را تحمّل کند و مجبور به عقب‌نشینی شده بود و خرمشهر در آستانه آزادی بود. این برایش فرصتی بود تا موج تبلیغاتی ایجاد کند و خودش را بازیابی کند.

وی ادامه داد: عراقی‌ها هر روز برای این بازی تبلیغاتی ما را به جاهای مختلف می‌بردند و ما حق هیچ‌گونه اعتراضی نداشتیم و از این صحنه‌ها عکس و فیلم می‌گرفتند که برخی از آن‌ها در کتاب موجود است.

یوسف‌زاده در خصوص احساس خود نسبت به تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «آن بیست و سه نفر»، گفت: با شنیدن پیام تقریظ خیلی خوشحال شدم زیرا مقام معظم رهبری لطف کردند و وقت خود را برای مطالعه کتاب گذاشتند و تقریظ ایشان محبتی است که هم به من و هم بیست و دو نفر دیگر شده است.

یوسف‌زاده تصریح کرد: امیدوارم که توانسته باشم به عنوان یک عضو کوچک از رزمندگان دفاع مقدس، بخشی از حرف‌های ناگفته قهرمانان 8 سال دفاع مقدس را گفته باشم. من تمام تلاش خود را کردم که کتاب «آن بیست و سه نفر» بتواند الگوی مناسبی برای نسل نوجوان و جوان کشورمان شود.

 وی اظهار داشت: امید است این کتاب که داستان رشادت‌های نوجوانان 8 سال دفاع مقدس است به خوبی بین نوجوانان و جوانان توزیع شود و این نسل قهرمانان خود را بشناسند.

 گفتنی است، به منظور نقد و بررسی کتب حوزه دفاع مقدس سلسله نشست‌های برخط کتب انتشارات سوره مهر با عنوان «باغ کاغذی»، به صورت هفتگی با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، انتشارات سوره مهر و فروشگاه کتاب سوره مهر در اصفهان برگزار می شود.

كلمات كليدی : باغ کاغذی , دفاع مقدس , آن بیست و سه نفر , سوره مهر , احمد یوسف‌زاده