فهرست

اخبار برگزيده

در نخستین سلسله نشست‌های باغ کاغذی؛

گفتگو پیرامون کتاب «دا» پرمخاطب‌ترین کتاب حوزه دفاع مقدس برگزار شد

نخستین برنامه سلسله نشست‌های باغ کاغذی با موضوع گفتگو پیرامون کتاب «دا» پرمخاطب‌ترین کتاب حوزه دفاع مقدس به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي اداره  کل كتابخانه‌هاي‌عمومي استان اصفهان، در راستاي سلسله نشست‌هاي برخط کتب انتشارات سوره مهر با عنوان باغ کاغذی، نخستین نشست با محوريت گفتگو پیرامون کتاب «دا» پرمخاطب‌ترین کتاب حوزه دفاع مقدس با حضور افتخاری سیده زهرا حسینی، راوی کتاب و به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان از طریق پلتفرم اسکای‌روم برگزار شد. 
سیده زهرا حسینی، راوی این کتاب گفت: کتاب «دا» رمان نیست چون رمان زاییده تخیلات انسان است؛ درصورتی که این کتاب زندگینامه و خاطراتی است که من تمام آن اتفاقات را احساس و درک کردم. خوشبختانه بعد از چاپ این کتاب استقبال خوبی شد و این کتاب به زبان‌های مختلف انگلیسی، ترکی استانبولی، چینی،اسپانیایی و ایتالیایی و ... ترجمه شده است.  
وی دلیل مکتوب کردن خاطرات را بیهوده جلوه دادن زحمات شهدای و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس توسط برخی افراد دانست و افزود: دشمن وقتی نتوانست از طریق جنگ سرد کاری از پیش برد سعی کرد با راه اندازی جنگ نرم در تخریب این عزیزان قدم بردارد و من وظیفه خود دانستم برای آگاهی دادن به جوان‌هایی که در سال‌های دفاع مقدس نبودند با ثبت این خاطرات آگاهی دهم، بنابراین بعد از بیست سال سکوت، آن خاطرات را بدون اینکه در جایی یادداشت کرده باشم  را در اختیار نسل آینده گذاشتم اگرچه مرور این خاطرات و اتفاقات واقعا سخت بود و هفت سال طول کشید تا من توانستم این خاطرات را بازگو کنم.
وی تصریح کرد : با وجود سختی‌ها و ناملایماتی که امروزه در کشور ما وجود دارد، امنیت موجود در کشور  با هیچ کشوری قابل مقایسه نیست  و این آرامش را مدیون و مرهون ایثار و ازخودگذشتگی شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستیم که در مقابل دشمنانی که از بیش از 38 کشور دنیا وارد این جنگ جهانی شده بودند، ایستادگی کردند.
این نویسنده برجسته ادامه داد: و مطالعه این سری کتاب‌ها جوان‌های ما را همیشه آماده و هشیار می‌سازد که برای دفاع از مملکت، آزادی و استقلال باید جان فشانی کنند.
گفتنی است سلسله نشست‌هاي برخط کتب انتشارات سوره مهر با عنوان باغ کاغذی، هر هفته با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، انتشارات سوره مهر و فروشگاه کتاب سوره مهر در اصفهان به منظور نقد و بررسی کتب حوزه دفاع مقدس برگزار می گردد.

 
كلمات كليدی : دفاع مقدس , کتاب«دا» , سیده زهرا حسینی , باغ کاغذی , سوره مهر