فهرست

شهرستان شاهين شهر و ميمه


باحضور مسئولین شهرستان؛ بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در شاهین شهر برگزار شد مراسم بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان شاهین شهر و میمه در سالن شیخ بهایی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، مراسم بزرگداشت 24 آبان ماه روز کتاب و کتابخوانی و تجلیل از مقام شامخ کتابدار با حضور فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه، امام جمعه شهر، شهردار شاهین شهر، رییس آموزش و پرورش شهرستان، نماینده اداره پست، رییس سازمان فرهنگی- تفریحی شهرداری، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی شاهین‌شهر، شهرداری و کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و جمعی از مسئولان شهرستان به همت شهرداری و سازمان رفاهی-تفریحی شاهین شهر، همزمان با هفته بزرگداشت شاهین‌شهر در سالن شیخ بهایی برگزار شد.
در ابتدای مراسم حجت الاسلام قاسم هاشمی، امام جمعه شاهین‌شهر ضمن تبریک روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار و گرامیداشت یاد و خاطره استاد فقید علامه طباطبایی خاطر نشان کرد: «اقرا» دستور به خواندن، اولین رسالتی است، که خداوند به پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) نازل کرد.
هاشمی افزود: خالق و خداوند، مصلحت ما انسان‌ها را از همه بهتر می داند و ایسم های بشرساز نمی توانند رهنمون بشر به سوی رستگاری و پیشرفت مادی و معنوی باشند.
در ادامه زهرا اسکندری سبزی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ضمن تبریک هفته کتاب به مدعوین و اهالی فرهنگ و همچنین تشکر و قدردانی از فرماندار و شهرداران و سایر مسئولین شهرستان شاهین شهر، متن پیام حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان را قرائت کرد.
سپس سعید ابریشمی راد، شهردار شاهین شهر گفت: شاهین‌شهر به شهر دانش و خلاقیت معروف است و چه وجه تسمیه زیبایی برای این شهر در نظر گرفته شده است. ما افتخار داریم معجزه پیامبر عظیم الشان مان(ص) کتاب است و در زیر سایه مکتبی زندگی می کنیم که سرامد مکاتب جهان است.
وی با اشاره به فرموده جهاد تبیین مقام معظم رهبری، پیدایش یک تمدن ایرانی-اسلامی از اهداف این نظریه دانست.
محمد رضا کاظمی طباء، فرماندار شهرستان شاهین‌شهر گفت: مظلوم ترین قشر کارمند، کتابداران هستند و من به عنوان مسئول، شرمنده این قشر سختکوش و زحمت کش هستم. باید همه دست به دست هم دهیم تا رتبه شهرستان با فرهنگ شاهین‌شهر در امر کتاب و کتابخوانی با تجهیز منابع و نوسازی و ساخت کتابخانه‌های پیشرفته بهبود یابد.
در پایان علی صالحی، رییس شورای شهر شهرستان ضمن تشکر از زحمات تمامی کتابداران در تمامی نهادها و سازمانها، این روز خجسته را به متولیان حوزه کتاب تبریک گفت.
در ادامه از تمبر ویژه شاهین شهر که با مشارکت اداره پست شهرستان طراحی و چاپ شده بود، با حضور مسئولان رونمایی شد.

گفتنی است در پایان از کتابداران کتابخانه شهید دستغیب شاهین‌شهر، شهرداری و کانون پرورش فکری با اهدای لوح تقدیر و هدیه‌ای به رسم یادبود تقدیر به عمل آمد.