فهرست

شهرستان شاهين شهر و ميمه

به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کودک؛ نشست تخصصی نویسندگان و تصویرگران کودک و نوجوان منتخب شهرستان در کتابخانه عمومی شهید دستغیب شاهین شهر برگزار شد به مناسبت هفته کودک، نشست تخصصی نویسندگان و تصویرگران کودک و نوجوان منتخب شهرستان، باحضور نویسندگان، تصویرگران، شاعران، اعضای کودک و نوجوان به همراه والدین و سایر علاقه مندان به میزبانی کتابخانه شهید دستغیب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، در ابتدای این نشست تخصصی که روز دوشنبه 25 مهرماه برگزار شد، سیروس شجاعی فر منشط اهوازی نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در امر انجمن‌های ادبی و شاعر پیشکسوت شهرستان، سروده خویش با موضوع کودکی را برای شرکت کنندگان خواند.
در ادامه فریبا شمس، دکترای زبان و ادبیات فارسی به بررسی جایگاه ادبیات کودک و نوجوان در ایران پرداخت و گفت: این ادبیات کودک و نوجوان یکی از بخش‌های مهم و تاثیر گذار است.
وی در ادامه به موضوع پایان نامه خود که در ارتباط با انیمیشن و قصه‌های عامیانه ایرانی بود، اشاره کرد و از نویسندگان کودک شهرستان خواست، تجربیات خود از مراحل چاپ و نشر کتاب، از پرورش ایده تا حصول نتیجه، بیان کنند.
سپس مجتبی عصیانی، از تصویرگران منتخب شهرستان، درباره جایگاه تصویرگران ایرانی در جهان و کسب رتبه‌های جهانی و بین المللی، به اهمیت تصویرگری کتب کودک و نوجوان در انتقال پیام و جذب مخاطب مورد انتظار اشاره و خاطر نشان کرد،  با توجه به استعداد تصویرگران ایرانی به زودی در عرصه‌های بین المللی، حرفی برای گفتن خواهند داشت.
در ادامه پریناز چیوائی، تصویرگر، نقاش و نویسنده، سمیه بهرامی، مریم کیان ارثی، کتاب‌های کودک خود را معرفی کردند.
سپس بنفشه رسولیان، نویسنده بیش از 500 کتب کودک و نوجوان شهرستان برای حضار معرفی شد و در ادامه جلسه پرسش و پاسخ با حضور اعضای کودک فعال و والدین کتابخوان آنها برگزار شد.

گفتنی است، این نشست تخصصی به دلیل اهمیت جایگاه ادبیات کودک و نوجوان در ایران و جهان، با هدف شناسایی نویسندگان، تصویرگران کودک و نوجوان شهرستان وگرامی‌داشت هفته ملی کودک و تجلیل از اعضای کودک فعال، با حضور زهرا اسکندری، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان، سمیرا کرمی، رابط فرهنگی و روابط عمومی، مریم کیان‌ارثی، مریم داودی، صفورا مختاری و مرضیه رفیعی مسئول و کتابداران کتابخانه شهید دستغیب ،در شهرستان شاهین‌شهر و میمه برگزار شد.